Své hlasy Trúbě k jejímu dalšímu postupu do celostátního kola můžete dávat na http://brno.idnes.cz/ankety.asp?id=A20110331_dmk_714 !
I když podobné ankety neleží úplně v zorném poli naší činnosti, úspěch nám udělal radost. Zatímco jiní naháněli hlasy, kde mohli, Trúba si došla pro vítězství, aniž bychom vůbec o anketě věděli... A asi o to je vítězství cennější, protože určitě není výsledkem nějaké kampaně, ale zejména práce našich předků a věřím, že trochu i naší společné práce s městem Štramberkem, partnery areálu a štramberskými a kopřivnickými skauty. Vždyť nejkrásnější památku jsme před 2 lety přebírali doslova jako „holohrad"! Jak vypadá dnes se podívejte na fotografiích níže.
A za to zase děkujeme zejména Vám všem, kteří jste si Trúbu oblíbili jako cíl svých výletů!
Děkujeme za Vaší přízeň a těšíme se na Vás i na Vaše hlasy!
TH
P. S. Osobně si myslím, a Vy mi určitě dáte za pravdu, že největší dík patří zejména těm, kteří se zasloužili, že Trúba vůbec stojí... Šlechtickému rodu Benešoviců, kteří pravděpodobně hrad Štramberk založili, rytířskému řádu templářů, kteří se o něho starali ve 13. století, českému králi Janu Lucemburskému, markraběti Janu Jindřichovi Lucemburskému a jeho synovi Joštovi, pánům z Kravař, kteří se o něho postupně starali až do roku 1533, kdy začal hrad chátrat... Adolfu Hrstkovi – starostovi, lékaři a neúnavnému propagátorovi města, který de facto zbytky hradu zachránil před zánikem a zasloužil se o to, že je areál hradu Štramberk tím, čím je. Nesmím opomenout ani architekta Kamila Hilberta, kterému Trúba vděčí za jeho originální řešení střechy... a řadu dalších, kteří Trúbě zasvětili svůj život.